Dermatologia Estetyczna - archiwum chronologiczne

Wydawany od 1999 roku dwumiesięcznik pod patronatem Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, indeksowany w Rankingu Polskich Czasopism Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w Index Copernicus

« Powrót do listy artykułów

"World Dermoscopy Championship" w Wiedniu - Polscy lekarze mistrzami świata w dermoskopii

Polscy specjaliści zajęli I miejsce w zawodach World Dermoscopy Championship 18 kwietnia, podczas ostatniego dnia tegorocznego Światowego Kongresu Dermoskopii w Wiedniu. W składzie zwycięskiej drużyny, której przewodziła dr n. med. Grażyna Kamińska-Winciorek, znajdowali się także dr n. med. Monika Słowińska, dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka oraz dr Paweł Piłat. Odgadli aż dwadzieścia rozpoznań po odkryciu pierwszego puzzla spośród 9 po upływie pierwszej sekundy, co pozwoliło im pokonać trzydzieści drużyn z całego świata.
W zawodach rywalizowały ze sobą parami trzyosobowe drużyny. Co sekundę wyświetlano kolejno jeden z dziewięciu fragmentów obrazu dermoskopowego w postaci puzzli. Pierwszeństwo odpowiedzi miała ta drużyna, która nacisnęła przycisk pierwsza. Jeśli odpowiedź była poprawna, drużyna otrzymywała tyle punktów, ile puzzli z danego obrazu nie było odkrytych. Jeśli odpowiedź była zaś błędna, odkrywano kolejny puzzel, a prawo odpowiedzi zyskiwała drużyna przeciwna. W przypadku gdy odpowiedź nie padła lub była niepoprawna, żadna z dryżyn nie dostawała punktu i rozpoczynano nową grę. Ta z drużyn, której udało się zebrać określoną liczbę punktów, wygrywała.
Redakcja DE gorąco gratuluje i życzy dalszych sukcesów.

Inne

Medycyna estetyczna na Facebooku

Dermatologia estetyczna na Facebooku